Londra’da ilk hafta.

Taniyanlar bilir, aylardir Londra’ya gelmek icin ugrasiyordum. Sonunda butun sorunlar halloldu ve gelmem icin engel kalmadi.

Gecen pazartesi 3.5 saatlik yolculugun ardindan ilk defa Turkiye disina bir yere Ingiltere, Londra’ya geldim.

Burada asil amacim IELTS sinavini gecip dondurdugum okulumu burada devam ettirmek. Bu yuzden suan bir dil okulunda Ingilizcemi gelistirmeye calisiyorum.

Ilk haftayi ozetlemek gerekirse genelde okula gidip gelmek disinda pek bir sey yapamadim.Burada her ogrencinin yaptigi gibi bir odada kaliyorum.Her dinden ve ulkeden farkli insanlarla bir aradayiz. Tabi Turkiye’den gelen vatandaslarin da coklugunu eklemek lazim.

Londra’dan bilgi vermek gerekirse; genelde yagmurlu ve kapali bilinen buralar, ilk 3 gunumde beklenmedik sekilde gunesliydi. Ancak daha sonra yerini kapali ve bazen yagmurlu havaya birakti. Suanda da kapali. Cogu kisi icin bu sorun olsa da benim icin pek sorun teskil etmiyor.

Kulustur bilgisayarimi yanima getirmedigim icin 1 hafta yazmak icin bekledim. Yeni bir bilgisayar alana kadar Nokia Booklet 3g ile idare edecegim. Bu arada bu netbook’u cok begendigimi eklemek istiyorum.

Sonra gorusmek uzere.

Published by

Ali OĞUL

Gorsel Iletisim Tasarimcisi. Yeditepe Universitesi, Gorsel Iletisim Tasarimi mezunu. Adobe User Group Manager, FlashOdulleri.com ve FlashArsivi.com kurucusu. Ayrica kendisi iyi bir insandir.

7 thoughts on “Londra’da ilk hafta.”

  1. Selam!
    Öncelikle başarılar dilerim.
    Başka bir yere gitmen sadece coğrafî değil, aynı zamanda kültürel ve insanî ilişkiler bakımından farklılık yaşamana vesile olur. Bu farklılıklar içinde kendi farkını koruman ve geliştirmen dileğiyle… Başarılı, huzurlu ve koşturmacalı günler dilerim…

  2. Selam, bloguna şans eseri rastladım. Bende 2 ay kadar İngiltere, Brighton’da kaldım. Hayatımda geçirdiğim en güzel 2 aydı. Umarım sende İngiltere’yi çok seversin. Brighton’a gitmemezlik yapma sakın. Belki bahsetmişlerdir zaten sana oradakiler, Brighton’ın gece hayatı meşhurdur 🙂 Londra’dan 40 dakikaya tren ile ulaşabilirsin. İyi eğlenceler, sınavında başarılar 🙂

  3. Merhaba;

    İstediğin üniversite yerleşmen dileğiyle, nice son senesine yaklaşmış olan meslek lisesi grafik tasarım ve animasyon bölümü öğrencileri için olur.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.