3Ds Max, İç Tasarım – Yemek Salonu


Merhaba

Ozet geceyim, 2007-2008 de ilk 3Ds max’e merak saldigimda birkac denemeden sonra cok uzun, ugrasmali bir sey oldugu icin hemen vazgecmistim. Ancak bu defa yapmam zorunlu oldugu icin vazgecemedim.

Gecen aylarda yaptigim bir ic tasarim calismasi. Tema aslinda bir yemek salonu, ama biraz farkli bir sey yapmak istedim.

Bunu yapmaya baslarken 3Ds Max kullanma konusunda dedigim gibi bilgim bir kac denemeden ibaretti. Bu calismayi ogrenirken yaptigim, yaparak ogrendigim bir calisma. Bu yuzden cok ugrastigim bir calisma. Ekran goruntulerinde gorunmeyen bircok detay ve obje ustunde de cok calistim. Suan yeniden yapsam daha guzel olacagindan eminim.

Iste 3 tane ekran goruntusu. Ilk bakista texture ve lighting in cok basarili olmadigini soylemek mumkun. Yorumlarinizi bekliyorum

3ds max ic tasarim final render2 camera 2 final render2 camera 3


4 responses to “3Ds Max, İç Tasarım – Yemek Salonu”

  1. Dediğin gibi aydınlatmada eksik var gibi.Sanki lambalar sadece kendi etrafını aydınlatıyor daha uzağa ışık farklı bir yerden geliyor gibi.Ama daha birkaç denemeden sonra bu çalışmayı ortaya çıkarmak için gerçekten emek isteyeceğini düşünüyorum.Umarım daha çok geliştirebilirsin kendini.Başarılar…

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: