Twitter’da bütün tweetleri topluca silme


Merhaba,

Bu yazıda Twitter‘da bütün tweetleri topluca silmeyi anlatacağım. Eğer Twitter’da şuana kadar yazdığınız bütün tweetleri herhangi bir sebepten dolayı silmek istiyorsanız bu yazı size yardımcı olabilir.

Facebook duvarındaki yazıların tümünü silmek itiyorsanız burayı tıklayın.

Tweetleri tek tek silmek oldukça zor, ve Twitter’ın bütün tweetleri silme ile ilgili bir hizmeti de bulunmuyor. Bu yüzden yardımcı uygulamalar kullanmak zorunda kalacağız. Aşağıda Twitter API kullanılarak bütün tweetleri topluca silmenize yardımcı olacak birkaç site listeleyeceğim. Ama önce en kestirme yoldan bahsedeceğim; yeni hesap açma ve eskisini kapatmak.

Twitter’da yeni hesap açarak bütün eski tweetlerden kurtulmak

Twitter‘da hesabınızı kapatmak istediğinizde profiliniz 30 günlüğüne dondurulur ve bu süre içinde hiç giriş yapmayı denemezseniz bu hesap tamamen silinir.

Burdan yola çıkarak eski hesabınızı dondurup tamamen yeni bir hesap açarak da bu tweetlerden kurtulabilirsiniz. 30 gün sonunda da önceki hesap tamamen kurtulmuş olursunuz. Eski kullanıcı adınızı kaybetmeden bunu yapmak istiyorsanız; hesabınızı dondurmadan önce kullanıcı adını değiştirin. Örneğin şuanki kullanıcı adım aliogul, bunu aliogul2 ile değiştirirsem aliogul kullanıcı adı kullanabilir olur. Böylece yeni açacağınız twitter hesabınız için o kullanıcı adını seçebilirsiniz.

Ancak bu yöntemin. dezavantajı eski hesabınızdaki takipçilerinizi de kaybediyor olmanız. Eğer bunu istemiyorsanız aşağıdaki listeden herhangi bir siteyi kullanarak aktif hesabınıza ait bütün tweetleri topluca silebilirsiniz.

Twitter’da bütün tweetleri topluca silme

Aşağıda listelenen her site sizden twitter hesabınız üzerinden izin isteyecek, yönlendirilecek twitter sayfasından bu izni vermeniz gerekiyor. İzin ekranı görüntüsü şöyle;

Screen Shot 2016-01-22 at 10.41.11

Görüldüğü gibi tweetlerinizi okuma, kimi takip ettiğinizi görme, profilinizi güncelleme ve sizin yerinize tweet atma izni isteniyor. Verilmeyecek izinler ise şifrenizi görüntüleme ve özel mesajlarınıza ulaşma.

Neden bu izni vermek zorundasınız?
Bu izinler olmadan bu uygulamların sizin yerinize bütün tweetlerinizi topluca silme imkanı doğmuyor.  Dikkat etmeniz gereken şifrenize ulaşılamıyor olması.

Size tavsiyem bu sitelerden birini kullanıp bütün tweetleri sildikten sonra bu izinleri kaldırmanız. Bunu da Ayarlar > Uygulamalar sayfasından yapabilirsiniz.

İşte tek tuşla Twitter’da bütün topluca tweetleri silmenize yardımcı olacak siteler;

1- tweetdeleter.comtdeleter

http://tweetdeleter.com

Siteye girip ortadaki “Sign in with Twitter” butonuna basarak twitter hesabınıza bağlanabilirsiniz. Bu bağlantıyı yaptıktan sonra karşınıza tweetlerinizi silmek için bir ekran çıkacak ve oradan isterseniz tweetlerinizi topluca silebiliriniz.

Bu sitenin özelliği, isterseniz sadece yazdığınız cevapları veya sadece RT ettiğiniz tweetleri seçip onları topluca silebilirsiniz. Sadece görselleri, veya belli tarih aralıklarında atılan tweetleri silme gibi birkaç güzel özelliği daha var ancak onlar için ücretli üyeliğe geçmeniz isteniyor.

Bu sitenin istediği izinler;

 • Tweetlerinizi görme.
 • Takip ettiğiniz, ve sizi takip eden kişileri görme.
 • Profilinizi güncelleme.
 • Sizin yerinize tweet atma.

2- tweetdelete.nettdelete

http://tweetdelete.net

Bu siteyle tweetlerinizi topluca silmek istiyorsanız, siteye girip alttaki “I have read and agree to the TweetDelete terms” kutucuğunu seçtikten sonra “Sign in with Twitter” butonuna basmanız lazım. Çıkacak ekranda tweetdelete.net için istenilen izinleri vermelisiniz.

Bu sitede belli bir tarihten öncekini otomatik olarak sil gibi bir özellik var. Bunu ayarladığınızda site sizin yerinize örneğin 3 aydan eski tweetleri otomatik olarak düzenli bir şekilde siliyor.

Bu ayarı yapmadan bütün tweetleri silmek için “Delete all my existing tweets before activating this schedule” seçeneğini seçtikten sonra “Activate TweetDelete” butonuna basın. Aşağıdaki gibi;

Screen Shot 2016-01-22 at 14.23.47

Bu ekrandaki diğer iki kutucuğun ilkini seçip butona basarsanız, sizin yerinize otomatik bir tweet atıp bu servisi kullandığınızı takipçilerinize bildirecek. İkincisini seçmeniz halinde de bu sitenin twitter hesabını otomatik olarak takip edecek.

Bu sitenin istediği izinler;

 • Tweetlerinizi görme.
 • Takip ettiğiniz, ve sizi takip eden kişileri görme.
 • Profilinizi güncelleme.
 • Sizin yerinize tweet atma.

3- twitwipe.comtwipe

http://twitwipe.com

Bu sitenin giriş ekranı üstteki örneklere oranla biraz daha farklı. Siteye girdikten sonra “Get Started” butonuna basıp sayfanın yenilenmesini bekleyin. Daha sonra aşağı doğru sürüpleyip doğrulama kodunu girin ve sonra da “Proceed” butonuna basın.

Screen Shot 2016-01-22 at 14.30.53

Bu işlemden sonra diğer siteler gibi sizi twitter izin ekranına yönlendiriyor ve ilgili izni vermeniz isteniyor. Bu izni verdikten sonra tekrar siteye yönlendirileceksiniz.

Site açıldıktan sonra aşağı doğru sürükleyip bütün tweetleri silme ile ilgili ekranı görebilirsiniz. Bu ekrandaki “Yes” butonuna bastıktan sonra bütün tweetleri topluca silmeye başlıyor. Butona bastıktan sonra bu işlemi geri almak mümkün değil.

Ekran görüntüsü

Screen Shot 2016-01-22 at 14.37.01

Bu sitenin istediği izinler;

 • Tweetlerinizi görme.
 • Takip ettiğiniz, ve sizi takip eden kişileri görme.
 • Profilinizi güncelleme.
 • Sizin yerinize tweet atma.

 

 

Son hatırlatma

Bu 3 siteden herhangi birini kullandıktan sonra verdiğiniz izinleri kaldırmak için Profilinizden Ayarlar > Uygulamalar sayfasına girin. Bu sayfada daha önce de izin vermiş olduğunuz diğer uygulamaları görebilir ve ilgili izinleri kaldırabilirsiniz.

Yorum yazmak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz. Görüşmek üzere..


One response to “Twitter’da bütün tweetleri topluca silme”

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: